Satın aldığınız ürünün en önemli parçalarından biri olan, Filtreler, Bu Üründe Ürünün Kalbi niteliğindedir. İçtiğiniz suyun kalitesini, ph seviyesini mineral oranını belirleyen yine filtrelerdir. Filtre satın alırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna geçmeden önce.


Bir konuya daha değinmek istiyorum, Bu da en az filtrelerin kalitesi kadar önemli bir konudur. Filtre Değişim Zamanları, Birçok Firma 6 ay bir defa değişim sağladığını, söylerken. Bazı firmalar yılda bir kez hatta 2 yılda bir kez filtre değiştirdiğini söyleyenler bile var. Fakat bu Son söylediğim günümüz teknolojisi için, maalesef mümkün değil.


6 ay bir defa Değişen NSF/ ANSI Standartı NSF/ANSI 58 Uyumlu olmayan, Hangi ülkede üretildiği nereden geldiği belli olmayan filtreler. Genellikle 6 ayda bir defa değişir.


Bu işin Standardı ve iyi olanı, yılda bir defa değiştirilmesidir. Tabii ki 6 Aylık filtreyi yılda bir defa değiştirdiğiniz zaman, kendi sağlığınızla ve ailenizin sağlığı ile oynarsınız.


Dikkat etmeniz gereken konu, Satın Alacağınız filtrenin U.S.A. üretimi olmasıdır. Neden U.S.A. üretimi olması konusuna gelirsek. Dünya üzerinde bu tür ürürünlerin Zorunlu Denetimi ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanması gereken tek ülke olduğu için, Diğer ülkelerde Bu işin bir standardı yok maalesef. Bu Sebepten Dünya Sağlık Örgütünün Filtrelere vermiş olduğu NSF/ ANSI Standartı NSF/ANSI 58 Uyumlu Parçaları ve Filtreleri Kullanmanız Gerekmektedir.


Bu Sebepten dolayı alacağınız Filtrelerin NSF/ ANSI Standartı NSF/ANSI 58 Uyumlu olmasına ve Su verme Kapasitelerine dikkat etmeniz gerekmektedir.