Konu Su Arıtma Cihazları olduğu zaman en önemli konulardan biri şüphesi, Ürünün Filtrelerinin Kalitesi Oluyor. Ülkemize bir çok firma, Farklı Filtreler kullanıyor, Ve Her Firma Doğal olarak kullandığı filtrelerin en kaliteli olduğunu ve Sağlıklı su ürettiğini savunuyor.

Son kullanıcılarda biraz araştırdıktan sonra, Doğal olarak kafaları karışıyor ve hangi filtrelere güveneceklerini bilemiyorlar. Ülkemiz işler bu şekilde yürürken, Dünya üzerinde Her türlü üretimin ve işleyiişin standartı olan ülkelerde ki , Biz Bunlara Avrupa Birliği Ülkeleri Diyoruz,Bu Ülkelerde insan sağlığına doğrudan etki eden, ürünlerde ve parçalarda belli standartlara uygun olması bekleniyor, Aksi Takdirde bu ülkelerde bu ürünleri satamıyorsunuz. Yaklaşık 40 sendir ülkemizin Avrupa Birliğine Girme Çabalarınınbaşında hem bu ülkelerde uygulanan standartlar hem hayat şartları, ve dış ticaretin etkisinin büyük olduğunu bariz. Fakat Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum ve konum göz önünde bulundurulursa, Bu ihtimal çok uzak olmakla beraber,  Avrupa Birliğinin Tüm İstekleri tam olsa da, Yine bu işin Olmayacağının Farkındayız.

Bu Sebeple.işin özünde, Başka ülkelerin standartlarına uymaktansa ülkemizde Bu konuda çok fazla açık olduğunu ve bunların bir an önce kapatılması gerektiğini düşünüyorum. İşler bizim istediğimiz gibi olana yani bu ürünlerin ve parçaların herhangi bir standartasyona uygunluğunu kontrol etme noktasında, Üşkemizde bir birim bulunmadıığından, İşini Düzgün yapmaya çalışan ve ürettiği ürünün sadece kazanacağı paradan daha ötesinde insan sağlığına hizmet eden bir ürünnun farkında olan, Firmalar Avrupa Standartlarında bir ürün üretilmek içini, bu Ülkelerde kendini Kanıtlamış ve En iyi Su Arıtma Filtresi Dendiği Zaman akla gelen markaların filtrelerini kullanarak, kendi ürünlerinde insan sağlığı ile oynamamak için, özen Gösteriyorlar.

Fakat Madalyonun bir de diğer yüzü olduğunu unutmayalım lütfen, Ülkemizde kaliteli ürün satmaya ya da üretmeye çalışan birmaların, en az 10 katı kadar da kalitesiz ve nereden geldiği olmayan herhangi bir belgeye sahip olmayan parçaları kullanarak Ürün satmaya çalışan tabiri caizse, Merdiven altı firma var.

Bu Firmaları Birbirinden ayırd edebimenin en iyi yolui Kullandıkları filtrelerin Markasını ve belgelerini incelemek olduğunu düşünüyorum. Su Arıtma cihazlarında bu işin Standardını belirleyen bir çok belge olsada  bunlartın en önemli olan ili tanesini bulundurması yeterlidir. Ürünün Filtrelerinde, Tankında hortumlarında NSF/ANSI 58 Uyumlu ve FDA onaylı olup olmadığını Ürünü Satın Almadan önce muhakkak satın alacağınız firmaya sorun, ve Verdikleri, Cevaba ve filtre markalarına mensubeni NSF/ANSI 58 Uyumlu kendi sitesinde o markaları sorgulayın,

İş Tabii ki burada bitmiyor, Satın alacağınız firmanın bulunduğunuz bölgede servisi olup olmadığı, Garanti kApsamı, ve Bu Ürünü Kullanan Müşterinin yorumlarını inceldikten somra aklınızda bir şüphe kalmıyorsa, O ürünü Alabilirsiniz.

Halen Hangi Su Arıtma Cİhazını almalıyım diye düşünüyorsanız, Bizi İletişim bölümündeki telefon numaralarından arayabilirsiniz.


Spring Water Su Arıtma Sistemleri.